Sprievodcovia

edited3LUJZA 

zakladateľka 

  Počas štúdii v Brne som spoznala svet lesnej škôlky. Bola to láska na prvý pohľad. Pre   mňa je vzťah - práca s deťmi v prírode tou najlepšou možnosťou, vďaka ktorej môže človek spoznať celý vesmír a svoje miesto v ňom.  Od žasnutia cez radosť, spontánnosť, autenticitu prejavenú skrze hnev, smútok až po diskomfort, zažívame spolu každý deň reálny život v prírode, v ktorej nachádzame všetko, čo v daný okamih potrebujeme. Pevnú zem pod nohami, čerstvý vzduch, ktorý s nádychom prijímame a výdychom posielame späť do sveta, svetlo, ktoré dokáže presvietiť aj ten najtmavší moment, vodu, ktorá osvieži každého bez rozdielu. Po návrate domov som sa rozhodla založiť Rozmarín, pretože len tak som zakorenená a živená zároveň.

 

edited6MARTINKA
 
koordinátorka a sprievodca 
 
  Svet lesnej škôlky som si zamilovala. Každý deň s vánkom na líčkach, s vetrom opreteky, s vôňou všetkých ročných období na lúkach či v lese. Pochutnávanie si na lesných jahôdkach či čerešní, rozpoznávanie stromov, zvieratiek a ich stôp v lese. Detský smiech pri nekončiacich hrách. Najradšej počúvam, keď si rozprávajú vtipy, keď sa zasnívajú. Obdivujem, ako v hocijakom počasí nemajú najmenší problém obliecť si pršiplášť a prejsť riadny kus cesty. Deti majú veľkú vnútornú silu a prirodzený zmysel pre spravodlivosť, férovosť a láskavosť. Nechýba im ani veľký hlad a chutné desiaty v batôžku. V živote mám šťastie na úžasné škôlky, moje učiteľky i učiteľov aj spolusprievodcov.
 
 
 edited5 DIA
 
sprievodca

 Milujem umenie, najmä hudbu a sochárčinu. Od svojich 5tich rokov hrám na violončelo. Vyštudovala som konzervatórium a momentále študujem muzikoterapiu. K prírode a aktivitám v nej mám veľmi blízko. Popri práci v kaviarni sprevádzam v Rozmaríne detí, kde môžem skĺbiť všetko, čo mám rada, do jedného - rannú kávu pri ohni a spev, ktorým si krátime cestu do lesa.

 

WhatsApp Image 2023-10-25 at 23.26.54  VIKI

sprievodca

  Ahojte, som Viki, vyštudovaná psychologička zaujímajúca sa o humanizmus, "rogeriánstvo" a rešpektujúcu komunikáciu. Večne túlajúca sa po lesoch a lúkach, obdivujúca všetko živé... Aktuálne zaujatá domoškoláctvom syna prváka a fascinovaná sprevádzaním detí pri objavovaní ich silných stránok prostredníctvom voľnej hry v prírode.

 

WhatsApp Image 2023-10-25 at 23.29.39 SARAH

sprievodca

Som Sarah. Mám rada hmlu, kávu z plecháča, túlanie lesom, manžela. Viem čo chcem. Mám zmysel pre humor, láskavé srdce i pedagogické vzdelanie a skúsenosti (v lesnej aj nelesnej škôlke). V Rozmaríne som sprievodkyňou detí pri ich dobrodružstvách za poznaním.

 

WhatsApp Image 2023-10-25 at 23.27.03 SAŠKA

sprievodca

 Som manželka a mama dvoch detí. Vyštudovala som architektúru a urbanizmus. Po rokoch práce v tejto oblasti som sa rozhodla hľadať iné uplatnenie, ktoré momentálne nachádzam aj v práci sprievodkyne v lesnom klube Rozmarín. Príroda je pre mňa všetkým. Zdrojom pre načerpanie síl ale aj múdrym učiteľom.  Svoje deti spolu s manželom vychovávame v láske, k úcte k životu a snažíme sa o pevné a láskavé hranice. Materstvo prinieslo do môjho osobného, ale aj partnerského života mnohé výzvy. Verím, že naši najbližší sú pre nás darom,  prostredníctvom ktorého môžeme spoznávať samého seba. Neustále sa vzdelávam v oblasti osobného sebarozvoja prostredníctvom dostupných kurzov a seminárov. V súčasnosti som aktívnou členkou OZ Poď na dvor,  kde som pomohla založiť Komunitné centrum Sevila. Čoskoro ukončím svoj ročný výcvik pre rolu ženskej sprievodkyne. Mám 34 rokov.